Štěpánčin park v Prachaticích ožil sportem

10.10.2018
Motto letošního čtvrtého ročníku Evropského týdne sportu bylo: Najdi si čas sportovat. A v Prachaticích bylo kde i s kým.
V rámci kampaně Evropský týden sportu (23. 9. – 30. 9. 2018) proběhla řada sportovních akcí, závodů, soutěží, přednášek i aktivit s různými organizátory.  Jednou z nich byl Seniorský sedmiboj ve Štěpánčině parku s nabídkou různých sportovních disciplín pro starší a pokročilé, pod taktovkou SeniorPointu Prachatice, Komunitního centra společnosti KreBul o,p.s. Prachatice. Pomáhali i dobrovolníci (v rámci firemního dobrovolnictví i zaměstnanci z Městského úřadu Prachatice). Finančně akci podpořil Jihočeský kraj, EU a MAS Šumavsko.

Účastníci setkání si mohli vyzkoušet různé sportovní disciplíny jako je  pétanque, venkovní šachy, lana, bocca, handbike, elektrokola, šipky … Děkujeme za zapůjčení sportovního náčiní DDM Prachatice, Arpidě České Budějovice, Sport Kahuda, První sportovní centrum pro zdravotně postižené České Budějovice, společnosti KreBul, organizaci Senioři ČR, Městské organizaci Prachatice. Poděkování patří také.

Nechyběl ani stánek Všeobecné zdravotní pojišťovny z pobočky Prachatice s řadou zajímavých rad, měření … Bonusem bylo popovídání si s  lékárníkem Miroslavem Grossem Lékárny Nemocnice Prachatice o první pomoci a složení domácí lékárničky. Soutěž co má být a nebýt v lékárničce, jak likvidovat léky, jak je užívat, …a plno dalších rad získali ti, kteří se i u tohoto stánku zastavili.

Jak se uvádí na stránkách ETS: „V České republice se stále navyšuje negativní trend snižující se pohybové aktivity napříč všemi věkovými kategoriemi. Nové statistiky navíc ukazují, že i přes finanční a geografickou dostupnost sportovišť v okolí bydliště si lidé neumí najít na pohybové aktivity čas. Přitom stačí i 30 minut denně, aby si tělo uvědomilo benefity, které pohyb přináší.„


Hanka Rabenhauptová (RH+ ), za organizátory akce


Převzato ODTUD

Aktuálně z Prachaticka